Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 13-րդ հոդվածի 6-րդ և 7-րդ մասերով, «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետով և 34-րդ հոդվածով ու համայնքի ավագանու կանոնակարգով և նկատի ունենալով համայնքի ղեկավարի առաջարկը․ 1. Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի ավագանու 2023 թվականի ապրիլի 21-ի «Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի ավագանու մշտական հանձնաժողովներ ստեղծելու և դրանց անհատական կազմը հաստատելու մասին» թիվ 21-Ա որոշման մեջ կատարել փոփոխություններ և որոշման 1-ին, 2-րդ, 3-րդ և 4-րդ կետերը շարադրել նոր խմբագրությամբ.
«1. կրթության, գիտության, մշակույթի, սպորտի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով.
1) Բելլա Մաքսիմի Թամրազովա - հանձնաժողովի նախագահ, 2) ——————————————— - հանձնաժողովի տեղակալ, 3) Նախշուն Լևոնի Յազուլյան - հանձնաժողովի անդամ, 4) —————————————— - հանձնաժողովի անդամ,
2. ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողով.
1) Հրաչյա Մարտիկի Դանիելյան - հանձնաժողովի նախագահ, 2) Անահիտ Աշոտի Գևորգյան - հանձնաժողովի տեղակալ, 3) Անիկ Մարտունիկի Գրիգորյան - հանձնաժողովի անդամ, 4) ——————————————— - հանձնաժողովի անդամ, 5) ——————————————— - հանձնաժողովի անդամ,
3. քաղաքաշինության և հողօգտագործման հարցերի մշտական հանձնաժողով.
1) Տիգրան Հովհաննեսի Համբարձումյան - հանձնաժողովի նախագահ, 2) Գևորգ Վիլիկի Գևորգյան - հանձնաժողովի տեղակալ, 3) Աշոտ Բաբիկի Աղաջանյան - հանձնաժողովի անդամ, 4) —————————————— - հանձնաժողովի անդամ,
4. գյուղատնտեսության, բնության և շրջակա միջավայրի պահպանության մշտական հանձնաժողով.
1) Արմենակ Վարուժանի Միրզախանյան - հանձնաժողովի նախագահ, 2) Անահիտ Շավարշի Պետրոսյան - հանձնաժողովի տեղակալ, 3) —————————————————— - հանձնաժողովի անդամ»: