Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով և նկատի ունենալով աշխատակազմի քաղաքաշինության բաժնի պետի ժ/պ Վարդան Մանուչարյանի 2025 թվականի մարտի 27-ի զեկուցագրերը՝ որոշում եմ.
1․Անշարժ գույքի սեփականության վկայական ստանալու համար ՀՀ կադաստրի կոմիտե փոխանցել 25000 ՀՀ դրամ (ՀՀ՝ 900013220018) գրանցման գումար և ՀՀ ֆինանսների նախարարություն՝ 1000 ՀՀ դրամ (ՀՀ՝ 900005016176) պետական տուրք՝ Սիսիան քաղաքի, Ռ. Իսրայելյան փողոց, թիվ 64/2 հասցեում գտնվող 0.15696 հա (ծածկ՝ 09-006-0107-0001) հողամասի համար։
2․Անշարժ գույքի սեփականության վկայական ստանալու համար ՀՀ կադաստրի կոմիտե փոխանցել 25000 ՀՀ դրամ (ՀՀ՝ 900013220018) գրանցման գումար և ՀՀ ֆինանսների նախարարություն՝ 1000 ՀՀ դրամ պետական տուրք՝ Սիսիան քաղաքի, Ն. Ստեփանյան փողոց, թիվ 24 հասցեում գտնվող 0.04157 հա (ծածկ՝ 09-006-0037-0011) հողամասի համար։
3.Անշարժ գույքի սեփականության վկայական ստանալու համար ՀՀ կադաստրի կոմիտե փոխանցել 25000 ՀՀ դրամ (ՀՀ՝ 900013220018) գրանցման գումար և ՀՀ ֆինանսների նախարարություն՝ 1000 ՀՀ դրամ պետական տուրք՝ Սիսիան քաղաքի, Սիսական փողոց, թիվ 13/3 հասցեում գտնվող 0.05 հա (09-006-0222 կադաստրային ծածկագրից) հողամասի համար։
2․Հանձնարարել աշխատակազմի ֆինանսատնտեսական բաժնին՝ օրենքով սահմանված կարգով ընթացք տալ։
3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից։