ՀՀ Սյունիքի մարզ, ք. Սիսիան, (0283) 23330, sisiancity@sisian.am
01 ապրիլի 2025 թվականի N 341-Ա
ՍԻՍԻԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ՈՐՈՏԱՆ ՓՈՂՈՑ ԹԻՎ 6/2 ՀԱՍՑԵՈՒՄ ԻՆՔՆԱԿԱՄ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ, ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ԳՐԱՆՑՎԱԾ ԱՎՏՈՏՆԱԿԸ 0.004 ՀԱ ՀՈՂԱՄԱՍՈՎ ՈՒՂՂԱԿԻ ՎԱՃԱՌՔԻ ՄԻՋՈՑՈՎ ՄՀԵՐ ԱՆՈՒՇԱՎԱՆԻ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆԻՆ ՕՏԱՐԵԼՈՒ ԵՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՍԻՍԻԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ 2025 ԹՎԱԿԱՆԻ ՓԵՏՐՎԱՐԻ 13-Ի ԹԻՎ 188-Ա ՈՐՈՇՈՒՄՆ ՈՒԺԸ ԿՈՐՑՐԱԾ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով և 37-րդ հոդվածով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2020 թվականի հունիսի 4-ի թիվ 1023-Ն որոշմամբ հաստատված կարգը և 2006 թվականի մայիսի 18-ի թիվ 912-Ն որոշումը, Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի ավագանու 2023 թվականի հոկտեմբերի 6-ի թիվ 57-Ա որոշումն ու նկատի ունենալով Մհեր Անուշավանի Հարությունյանի  դիմումը՝ որոշում եմ.
1․ Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի սեփականություն հանդիսացող, Որոտան փողոց թիվ 6/2 հասցեում գտնվող անշարժ գույքը՝ 0,004հա հողամասը և նրա վրա մինչև 2001 թվականի մայիսի 15-ը Մհեր Անուշավանի Հարությունյանի կողմից ինքնակամ կառուցված, համայնքային սեփականություն գրանցված 40քմ արտաքին մակերեսով ավտոտնակը (ներքին մակերես՝ 35,49քմ)  որոնց պահպանումը չի խախտում այլ անձանց իրավունքները և oրենքով պահպանվող շահերը, կառուցված չէ ինժեներատրանuպորտային oբյեկտների oտարման կամ անվտանգության գոտիներում և քաղաքաշինական նորմերի ու կանոնների էական խախտումներով, չի առաջացնում հարկադիր uերվիտուտ պահանջելու իրավունք, վտանգ չի uպառնում քաղաքացիների կյանքին ու առողջությանը, ճանաչել օրինական և 131988 (հարյուր երեսունմեկ հազար ինը հարյուր ութսունութ) ՀՀ դրամ արժեքով՝ (հողամասի արժեք` 40x0,00569x330000=75108 ՀՀ դրամ, ավտոտնակի արժեք՝ 40x10000x0,1422=56880 ՀՀ դրամ)  ուղղակի վաճառքի միջոցով օտարել ինքնակամ շինություն իրականացրած անձ, քաղաքացի Մհեր Անուշավանի Հարությունյանին (անձ.`AL0315134, տրված՝ 27.03.2023թ., 051-ի կողմից, ծնված՝ 01․03․1964թ․):
2. Ուժը կորցրած ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի ղեկավարի 2025 թվականի փետրվարի 13-ի «Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի սեփականություն հանդիսացող անշարժ գույքն օրինական ճանաչելու և ուղղակի վաճառքի միջոցով օտարելու մասին» թիվ 188-Ա որոշումը։
3. Աշխատակազմի քարտուղարին՝ ապահովել սույն որոշումից բխող գործառույթների իրականացումը:
4. Որոշման ընդունման օրվանից օրինականացման համար սահմանված վճարների՝ 60-օրյա ժամկետում չվճարման դեպքում որոշումը համարվում է ուժը կորցրած։
5. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում որոշման ընդունման մասին Մհեր Հարությունյանին պատշաճ իրազեկման օրվան հաջորդող օրվանից: